Aby sprostać wysokim oczekiwaniom rynku, opracowaliśmy litery podświetlane SLIM. Sposób wykonania pozwala zastosować je dla małych i skomplikowanych kształtów. Mogą pełnić również funkcję zastępczą dla neonów świetlnych. Rozwiązanie to stosujemy w projektach, gdzie technologia tradycyjnych liter LED nie pozwala ich wykonać. Zaletą produkcji jest również mała grubość liter.


Istotne cechy liter podświetlanych SLIM

Jednym z typów liter podświetlanych SLIM jest opcja, w której front litery jest podświetlony. Wycinany laserowo z plexi, dzięki czemu krawędź jest wykonana w wysokim połysku. W zależności od specyfikacji wykonania używamy materiału barwionego w masie lub z dodatkiem folii do podświetleń. Litera jest zamykana od tyłu tworzywem PCW, w którym wydrążony jest tunel dla światła LED. Uwzględniając projekt, bok liter możemy wykonać pod kolor frontu lub zastosować odmienny odcień dla uzyskania kontrastu.


W drugim typie liter podświetlanych SLIM zastosowaliśmy ciekawy efekt podświetlania krawędziowego. Front litery, matowy lub błyszczący nie przepuszcza światła. Boczna krawędź wycinana jest laserowo z bloku plexi mlecznej. Zamontowane światło LED wewnątrz litery sprawia, że krawędzie są mocno rozświetlone, dodatkowo tworząc delikatną poświatę na podłożu. Takie litery jesteśmy w stanie wykonać już o grubości 15mm!


Dla prawidłowego i równomiernego oświetlenia liter SLIM stosujemy najmniejsze dostępne moduły i taśmy LED. Stosowane materiały są odporne na warunki atmosferyczne i mogą być wystawione na ekspozycję zewnętrzną.

Z powodu małych rozmiarów elementów, sposób montażu rekomendujemy:

  • w przypadku wieloelementowych projektów – do różnego rodzaju płyt, wykonując połączenie przewodów z tyłu płyt
  • w przypadku jedno lub kilkuelementowych projektów – bezpośrednio do podłoża poprzez taśmy klejące dwustronne, dystanse montażowe lub różnego rodzaju płyt, profili itp.

Galeria wybranych realizacjiLitery podświetlane SLIM – przykładowy cennik

Wysokość/
Grubość
5 cm 10 cm 15 cm 20 cm
gr. 1,5 – 2,5cm 50 zł 80 zł 110 zł 145 zł

Minimalna wartość zamówienia 400zł. Podane ceny dotyczą wykonania jednej litery, cyfry o prostym kroju w czcionce Arial. Front i bok liter w kolorze białym. Wysokość rozumiana jest jako największy wymiar znaku. Gdy szerokość jest większa niż wysokość do wyceny należy traktować ją jak wysokość.

Wycinamy litery i kształty w dowolnym kroju i wymiarze. Wówczas wyceny wykonujemy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu z Nami.

Formularz kontaktowy